gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); CM Sonowal said BJP power will back in Assam and other party power is out. মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কৈছিল যে বিজেপিৰ ক্ষমতা অসমলৈ ঘূৰি আহিব আৰু আন দলৰ ক্ষমতা নাইকিয়া হৈছে। - #Bodopress News

CM Sonowal said BJP power will back in Assam and other party power is out. মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কৈছিল যে বিজেপিৰ ক্ষমতা অসমলৈ ঘূৰি আহিব আৰু আন দলৰ ক্ষমতা নাইকিয়া হৈছে।

power will back in assam
CM Sonowal said BJP power will back in Assam and other party power is out. মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কৈছিল যে বিজেপিৰ ক্ষমতা অসমলৈ ঘূৰি আহিব আৰু আন দলৰ ক্ষমতা নাইকিয়া হৈছে। 


Apr 07, 2021: CM Sonowal said BJP power will back in Assam, অসমত বিধানসভা নিৰ্বাচন সমাপ্ত হোৱাৰ এদিন পিছতে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে আজি বিশ্বাস ব্যক্ত কৰে যে BJP নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁট বৰ্ধিত জনাদেশৰ সৈতে ৰাজ্যখনত পুনৰ ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিব, power will back


তেওঁ কয় যে তিনি পৰ্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণ মুঠতে শান্তিপূৰ্ণ আছিল আৰু ই প্ৰতিফলিত কৰে যে তেওঁৰ চৰকাৰে কেইবা দশকৰ বিদ্ৰোহ আৰু হিংসাৰ পিছত অসমত শান্তি পুনৰুদ্ধাৰ কৰাত সফল হৈছে।


"আমি অধিক আসন লাভ কৰি ক্ষমতালৈ উভতি আহিম। যোৱা পাঁচ বছৰত আমাৰ চৰকাৰে কৰা নিৰন্তৰ উন্নয়নমূলক কামৰ বাবে ই ঘটিছে," তেওঁ কয়, other party power is out. 


অসমত ভোটগ্ৰহণ ২৭ মাৰ্চ, ১ এপ্ৰিল আৰু ৬ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হৈছিল।


শ্ৰীযুত সোণোৱালে কয় যে নিৰ্বাচনপ্ৰক্ৰিয়াত বৃহৎ সংখ্যক লোকে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল আৰু ই প্ৰতিফলিত কৰে যে মানুহে ভাৰতৰ সামগ্ৰিক গণতন্ত্ৰৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ বিশ্বাস পুনৰ নিশ্চিত কৰিছে।


তেওঁ কয়, "BJP নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁটক আন্তৰিক সমৰ্থন জনোৱাৰ বাবে মই অসমৰ জনসাধাৰণৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ।"


তেওঁ লগতে প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী, কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ, BJP সভাপতি জে পি নাড্ডা, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰু সমগ্ৰ নিৰ্বাচনপ্ৰক্ৰিয়াত সহায় কৰা সকলো BJP নেতা-কৰ্মীলৈ কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰে।


অসমত প্ৰথম পৰ্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণত মুঠ ৭৩ শতাংশতকৈও অধিক লোকে অংশগ্ৰহণ কৰিছে, দ্বিতীয় পৰ্যায়ত প্ৰতিজনৰ বাবে ৭৩ জনতকৈ অধিক আৰু তৃতীয় পৰ্যায়ত প্ৰায় ৭৯ শতাংশ।


BJPয়ে AGP আৰু UPPLৰ সৈতে নিৰ্বাচনত যুঁজিছিল। 2016 চনত, BJPয়ে 60 খন আসন, AGPই 14 খন আসন আৰু তেতিয়াৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰ BPFফে 12 খন আসন লাভ কৰিছিল।


ইফালে, শ্ৰীযুত সোণোৱালে আজি পৰিয়ালসমূহৰ সৈতে একাত্মতা প্ৰকাশ কৰিবলৈ যোৱা সপ্তাহত ছত্তীশগড়ত মাওবাদীৰ দ্বাৰা নিহত হোৱা দুজন CRPF জোৱান - Inspector দিলীপ কুমাৰ দাস আৰু কনিষ্টবল বাবুল ৰাভাৰ বাসগৃহপৰিদৰ্শন কৰে।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.