gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Assam (Rs 26.69 crore Seizures indian currency notes during the assembly election, অসম (বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত ২৬.৬৯ কোটি টকা ভাৰতীয় মুদ্ৰা বা ভাৰতীয় মুদ্ৰা নোট জব্দ কৰে - #Bodopress News

Assam (Rs 26.69 crore Seizures indian currency notes during the assembly election, অসম (বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত ২৬.৬৯ কোটি টকা ভাৰতীয় মুদ্ৰা বা ভাৰতীয় মুদ্ৰা নোট জব্দ কৰে

indian currency notes
Assam (Rs 26.69 crore Seizures  indian currency notes during the assembly election,  অসম (বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত ২৬.৬৯ কোটি টকা ভাৰতীয় মুদ্ৰা বা ভাৰতীয় মুদ্ৰা নোট জব্দ কৰে 

Apr 07, 2021: Assam (Rs 26.69 crore Seizures  indian currency notes during the assembly election,  অসম (বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত ২৬.৬৯ কোটি টকা ভাৰতীয় মুদ্ৰা বা ভাৰতীয় মুদ্ৰা নোট জব্দ কৰে। 


নিৰ্বাচন আয়োগে মঙলবাৰে জনাইছিল যে তেওঁলোকে ৬ এপ্ৰিললৈকে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হোৱা পাঁচখন ৰাজ্যৰ পৰা ৯৪৭.৯৮ কোটি টকাৰ indian currency notes অভিলেখ জব্দ কৰিছে। চাৰিখন ৰাজ্য - অসম, কেৰালা, তামিলনাডু আৰু পশ্চিম বংগ - আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চল পুডুচেৰীত মঙলবাৰে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল। কেৰালা, তামিলনাডু আৰু পুডুচেৰীত ৬ এপ্ৰিলত এটা পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল। অসমত তিনিটা পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল, অন্তিম পৰ্যায়টো মঙলবাৰে হৈছিল। পশ্চিম বংগ হৈছে একমাত্ৰ ৰাজ্য য'ত আঠটা পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছে - তিনিটা পৰ্যায়ৰ ভোটদান সম্পূৰ্ণ হৈছে, অন্তিম পৰ্যায়টো 29 এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ'ব।  


মঙলবাৰে ৪৭৫ টা সমষ্টিত ভোটগ্ৰহণ সমাপ্ত হোৱাৰ পিছত, নিৰ্বাচন আয়োগে জনাইছিল যে তেওঁলোকে ৬ এপ্ৰিললৈকে পাঁচখন ৰাজ্যৰ পৰা প্ৰায় ৯৫০ কোটি টকাৰ indian currency notes অভিলেখ জব্দ কৰিছে। জব্দৰ পৰিমাণ, যাৰ ভিতৰত আছে নগদ ধন, সুৰা, নিচাজাতীয় সামগ্ৰী, বিনামূলীয়া সামগ্ৰী জব্দ কৰা, 2016 চনত যোৱা বিধানসভাৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনত মুঠ 225.77 কোটি টকা জব্দ কৰাতকৈ 4.198 গুণঅধিক।


নিৰ্বাচন আয়োগে কৈছিল যে তেওঁলোকে মুক্ত নিৰ্বাচনৰ প্ৰলোভন আৰু অপ্ৰয়োজনীয় ধন শক্তি, সুৰা আৰু বিনামূলীয়া সামগ্ৰীৰ দুৰ্দশা নিয়ন্ত্ৰণ ৰখাৰ ওপৰত নিৰ্দিষ্ট গুৰুত্ব আৰোপ কৰি আহিছে। কাৰ্যকৰী নিৰীক্ষণৰ বাবে, আয়োগে কৈছিল, পাঁচখন ৰাজ্যত নগদ ধন, সুৰা, ড্ৰাগছ আৰু বিনামূলীয়া সামগ্ৰীৰ চলাচল নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ মুঠ indian currency notes 4606 টা ফ্লাইং স্কোৱাড আৰু 4670 টা স্থিৰ নিৰীক্ষণ দল মোতায়েন কৰা হৈছে।


ইয়াৰ উপৰিও, অসম, পশ্চিম বংগ, কেৰালা, তামিলনাডু আৰু পুডুচেৰীৰ বিভিন্ন ষ্টেচনত আয়কৰ বিভাগৰ মুঠ 19 টা বিমান চোৰাংচোৱা গোটও স্থাপন কৰা হৈছিল। নগদ জব্দ indian currency notes (২৩৬ কোটি টকা), তাৰ পিছত পশ্চিম বংগ (৪০.২৭ কোটি টকা), অসম (২৬.৬৯ কোটি টকা), কেৰালা (২২.৬৪ কোটি টকা) আৰু পুডুচেৰী (৫.৪৫ কোটি টকা) indian currency notes শীৰ্ষস্থানত আছে।


মূল্যৱান ধাতুৰ বাবে, তামিলনাডু পুনৰ 176.22 কোটি টকাৰ indian currency notes জব্দৰ সৈতে তালিকাৰ শীৰ্ষত আছে। কেৰালা ৪৯.২১ কোটি টকা, পুডুচেৰীয়ে ২৭.৪২ কোটি টকা, পশ্চিম বংগত ১০.২৮ কোটি টকা আৰু অসম৩.৬৯ কোটি টকাত indian currency notes দ্বিতীয় স্থানত আছে।


No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.