gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Assam Assembly Election public opinion polls goes peacefully, said CM Sonowal, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন শান্তিপূৰ্ণভাৱে চলিছে, মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কয় - #Bodopress News

Assam Assembly Election public opinion polls goes peacefully, said CM Sonowal, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন শান্তিপূৰ্ণভাৱে চলিছে, মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কয়

 

public opinion polls
Assam Assembly Election public opinion polls goes peacefully, said CM Sonowal, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন শান্তিপূৰ্ণভাৱে চলিছে, মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কয় .

Apr 07, 2021: বড়ো জনজাতীয় মহিলাসকলে বিধানসভা public opinion polls নিৰ্বাচনৰ তৃতীয় পৰ্যায়ত, বাক্সা জিলাৰ বগালিমাৰীত ভোটকেন্দ্ৰত ভোটদান কৰাৰ পিছত অযোগ্য চিয়াহীৰে চিহ্নিত আঙুলি দেখুৱায়।


public opinion pollsৰ তৃতীয় পৰ্যায়ত অসমত ৮৪.৯৬% ভোটদানৰ অভিলেখ দ্বাৰা শংখ্যানীল সৰকাৰৰ দ্বাৰা সম্পাদিত News Paper 7 এপ্ৰিল, 2021 তাৰিখে প্ৰকাশিত ভাৰতীয় সময় অনুসৰি আবেলি 3:41 বজাত অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ তৃতীয় পৰ্যায়ত চিদলি, পালাচবাৰী, হাজো আৰু জালুকবাৰী সমষ্টিতো যথেষ্ট ভোটদান হৈছিল। নিৰ্বাচন আয়োগৰ (ইচি) তথ্য অনুসৰি অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ তৃতীয় আৰু অন্তিম পৰ্যায়ৰ বাবে মঙলবাৰে ভোটদানৰ হাৰ আছিল ৮৪.৯৬%।


ভোটদান প্ৰক্ৰিয়া এতিয়ালৈকে শান্তিপূৰ্ণ হৈ আছে যিহেতু ভোটাৰসকলে ৪০ টা বিধানসভা সমষ্টিত ভোটাধিকাৰ সাব্যস্ত কৰিছিল। সংবাদ সংস্থা sourcesয়ে জনোৱা অনুসৰি দক্ষিণ চালমাৰা জিলাত সন্ধিয়া ৫.৩০ বজালৈকে ৮৮.৫৯% ভোটদানৰ সৈতে উচ্চ ভোটদান হৈছিল। কামৰূপ মেট্ৰ'ত সন্ধিয়া ৫.৩০ বজালৈকে ৬০.৩৪% ভোটদানৰ সৈতে এতিয়ালৈকে সৰ্বনিম্ন ভোটদান হৈছে।


সন্ধিয়া ৫.৩০ বজালৈকে জালুকবাৰী সমষ্টিৰ ভোটদানৰ শতাংশ আছিল ৬৪%। এইটো শাসকীয় ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ বাবে এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সমষ্টি কিয়নো সিংহ বিশ্ব শৰ্মাই তেওঁৰ আসনখন ধৰি ৰাখিব বিচাৰিছে য'ত তেওঁ আগতে তিনিবাৰ জিকিছিল। সংবাদ সংস্থা ANIৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি মানকাচাৰ সমষ্টিত সৰ্বাধিক ভোটদানৰ হাৰ ৮৭.৬৬% হোৱাৰ বিপৰীতে গৌহাটি পূব সমষ্টিত সৰ্বনিম্ন ভোটদানৰ হাৰ ৫৫% ভোটদান ৰখা হৈছে।Also Read Bodopress News: Mohilary has requested for strict action against SP, who attack on Pramila Rani Brahma house. crackdown rating 


BJP মন্ত্ৰী সিংহ বিশ্ব শৰ্মা, চন্দ্ৰ মোহন পাটোৱাৰী, সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য আৰু ফণীভূষণ চৌধুৰীয়ে দিনটোৰ আৰম্ভণিতে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ ভোটকেন্দ্ৰত ভোটদান কৰে। এই নেতাসকল এই অন্তিম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনত নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হৈছে। বিৰোধী দলসমূহৰ নেতাসকলৰ ভিতৰত বড়োলেণ্ড পিপলছ ফ্ৰণ্টৰ (BPF) মুৰব্বী হাগ্ৰামা মোহিলাৰী আৰু কংগ্ৰেছ নেতা ৰাতুল পাতোৱাৰীয়ে বড়োলেণ্ড পিপলছ ফ্ৰণ্টৰ (BPF) মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্ম আৰু প্ৰমীলা ৰাণী ব্ৰহ্মৰ সৈতে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ সমষ্টিতো ভোটদান কৰে।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.