lovlina borgohainযে অলিম্পিকৰ বাবে অসমৰ পৰা দ্বিতীয় বক্সাৰ যোগ্যতা

lovlina borgohainযে অলিম্পিকৰ বাবে অসমৰ পৰা দ্বিতীয় বক্সাৰ যোগ্যতা
lovlina borgohainযে অলিম্পিকৰ বাবে অসমৰ পৰা দ্বিতীয় বক্সাৰ যোগ্যতা: ©Provided by Bodopress 

lovlina borgohainযে অলিম্পিকৰ বাবে অসমৰ পৰা দ্বিতীয় বক্সাৰ যোগ্যতা  অৰ্জন কৰে । লভলিনা বৰগোহাঁইযে ভাৰতীয় ক্ৰীড়া প্ৰাধিকৰণৰ দ্বাৰা তেওঁৰ উচ্চ বিদ্যালয় বৰপথাৰ গাৰ্লছ হাই স্কুলত অনুষ্ঠিত বক্সিং ট্ৰায়েলত প্ৰভাৱিত হোৱাৰ পিছত  2012 চনত প্ৰশিক্ষক পদুম বড়োৰ অধীনত আন্তৰিকতাৰে প্ৰশিক্ষণ আৰম্ভ কৰিছিল।

lovlina borgohainযে ২০২০ চনৰ মাৰ্চ মাহত এছিয়া আৰু ওচেনিয়া বক্সিং অলিম্পিক অৰ্হতা টুৰ্ণামেণ্ট জয় কৰি টকিঅ' অলিম্পিকৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰে ।

lovlina borgohain is associated with, তেওঁৰ ডাঙৰ পৰিচয়  2018 চনত আহিছিল, যেতিয়া তেওঁ Commonwealth Gamesৰ বাবে মহিলা বক্সিং দললৈ নিৰ্বাচিত হৈছিল। ২০১৮ চনৰ AIBA মহিলা বিশ্ব বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপত ব্ৰঞ্জৰ পদক অৰ্জন কৰাৰ পিছত এই পৰিচয় টো আহিছিল। 

তেওঁ নতুন দিল্লীত অনুষ্ঠিত প্ৰথম ইণ্ডিয়া অপেন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বক্সিং টুৰ্ণামেণ্টত সোণৰ পদক আৰু সেই বছৰ গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত দ্বিতীয় ইণ্ডিয়া অপেন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বক্সিং টুৰ্ণামেণ্টত ৰূপৰ পদক লাভ কৰে। 2019 AIBA মহিলা বিশ্ব বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপত, lovlina borgohainযে পুনৰ ব্ৰঞ্জ জিকিছিল। যোৱা বছৰ, তেওঁক ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দে অৰ্জুন বঁটা প্ৰদান কৰিছিল।

অসমৰ গোলাঘাট জিলাৰ বাসিন্দা, lovlina borgohainৰ পিতৃ-মাতৃ হৈছে টিকেন আৰু মামোনি বৰগোহাইন। তাইৰ দেউতাক টিকেন এজন ক্ষুদ্ৰ পৰিমাণৰ ব্যৱসায়ী। লভলিনাৰ ডাঙৰ twin sister লিচা আৰু লিমাইও কিকবক্সিংত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল, কিন্তু ইয়াৰ বাহিৰে ইয়াক অনুসৰণ কৰা নাছিল। lovlina borgohainও কিকবক্সাৰ হিচাপে কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিছিল, কিন্তু পিছত বক্সিংলৈ সলনি হৈছিল।

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বিশ্ব শৰ্মাই lovlina borgohainৰ সমৰ্থনত এখন চাইকেল ৰেলীৰ শুভাৰম্ভ কৰে আৰু টকিঅ' অলিম্পিকৰ শুভাৰম্ভ হোৱা সপ্তাহত তেওঁক 'অসমৰ কন্যা' বুলি অভিহিত কৰে। লভলিনা হৈছে অলিম্পিকৰ দ্বিতীয় বক্সাৰ, Shiva Thapaৰ পিছত, তাই অসমৰ পৰা গৈছে।

Post a Comment

Thanks for messaging us.

Previous Post Next Post

Response1