gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); sacred trees spirits mythology and trees in greek mythology, গ্ৰীক পৌৰাণিক কাহিনীত পবিত্ৰ গছ, গছৰ আত্মা পৌৰাণিক কাহিনী আৰু গছ - #Bodopress News

sacred trees spirits mythology and trees in greek mythology, গ্ৰীক পৌৰাণিক কাহিনীত পবিত্ৰ গছ, গছৰ আত্মা পৌৰাণিক কাহিনী আৰু গছ

sacred trees spirits mythology
sacred trees spirits mythology and trees in greek mythology,  গ্ৰীক পৌৰাণিক কাহিনীত পবিত্ৰ গছ, গছৰ আত্মা পৌৰাণিক কাহিনী আৰু গছ

Apr 08, 2021: sacred trees spirits mythology and trees in greek mythology,  গ্ৰীক পৌৰাণিক কাহিনীত পবিত্ৰ গছ, গছৰ আত্মা পৌৰাণিক কাহিনী আৰু গছ, উদ্ভিদবিজ্ঞানত, গছ হৈছে দীঘল ীয়া কাণ্ড, বা কাণ্ডৰ সৈতে এক চিৰস্থায়ী উদ্ভিদ, যি বেছিভাগ প্ৰজাতিৰ ডাল আৰু পাতসমৰ্থন কৰে। কিছুমান ব্যৱহাৰত, গছৰ সংজ্ঞা সংকীৰ্ণ হ'ব পাৰে, যাৰ ভিতৰত আছে গৌণ বিকাশ থকা কেৱল কাঠৰ উদ্ভিদ, নিৰ্দিষ্ট উচ্চতাৰ ওপৰত কাঠ বা উদ্ভিদ হিচাপে ব্যৱহাৰযোগ্য উদ্ভিদ। বহল সংজ্ঞাত, ওখ হাতৰ তলুৱা, গছৰ ফাৰ্ণ, কল আৰু বাঁহবোৰো গছ। গছবোৰ এক টেক্সনোমিক গোট নহয় কিন্তু ইয়াত বিভিন্ন উদ্ভিদৰ প্ৰজাতি অন্তৰ্ভুক্ত থাকে যিয়ে সূৰ্যৰ পোহৰৰ বাবে প্ৰতিযোগিতা কৰিবলৈ আন উদ্ভিদৰ ওপৰত টাৱাৰ কৰাৰ উপায় হিচাপে স্বতন্ত্ৰভাৱে এটা কাণ্ড আৰু ডাল বিকশিত কৰিছে। গছবোৰ দীৰ্ঘম্যাদী হয়, কিছুমান কেইবা হাজাৰ বছৰ পুৰণি হয়। গছবোৰ ৩৭০ নিযুত বছৰ ধৰি অস্তিত্বত আছে। অনুমান কৰা হৈছে যে পৃথিৱীত প্ৰায় তিনি ট্ৰিলিয়ন পৰিপক্ক গছ আছে।


 হিন্দু ধৰ্মৰ পৱিত্ৰ গ্ৰন্থত (সনাতন ধৰ্ম) sacred trees spirits mythology  পুৰাণত এটা ঐশ্বৰিক গছ কালপৱৰীক্ষৰ উল্লেখ আছে। দেৱতাৰ ৰজা ইন্দ্ৰৰ নিয়ন্ত্ৰণত থকা অমৰাৱতী চহৰৰ বাগিচাত গন্ধৰ্বসকলে এই ঐশ্বৰিক গছটো সুৰক্ষিত কৰে। এটা কাহিনীত, বহু দিনধৰি, দেৱতা আৰু ডেমি-দেৱতা যিসকলক কাশ্যপা প্ৰজাপতীয়ে পিতৃ বুলি বিশ্বাস কৰে আৰু তেওঁলোকৰ মাতৃ বেলেগ বেলেগ। দুয়োটা সৎ ভাই গোত্ৰৰ মাজত দীৰ্ঘদিন ধৰি সঘনাই হোৱা যুদ্ধৰ পিছত, দুয়োটা গোটে অম্ৰুথাম প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আৰু সমানে ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ গাখীৰ সাগৰ মন্থন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। মন্থনৰ সময়ত, আন বহুতো পৌৰাণিক সামগ্ৰীৰ সৈতে কালপভৰুক্ষম উদ্ভৱ হৈছিল। ই সোণৰ ৰঙৰ। ইয়াত মন্ত্ৰমুগ্ধ আভা আছে। এইটো জপ আৰু অফাৰৰ দ্বাৰা সন্তুষ্ট হ'ব পাৰে। যেতিয়া ই সন্তুষ্ট হয়, ই প্ৰতিটো ইচ্ছা প্ৰদান কৰে।


তথাপিও হিন্দু পৰম্পৰাঅনুসৰি পাঁচটা পৃথক sacred trees spirits mythology  কল্পবৃক্ষ আছে আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰত্যেকেই বিভিন্ন ধৰণৰ শুভেচ্ছা প্ৰদান কৰে। সেই অনুসৰি এই গছবোৰ জৈন ধৰ্মৰ বিশ্বাসতো দেখা যায়। 


জীৱনৰ Assyriologists  গছক কেইবাটাও নোড আৰু ক্ৰিছ-ক্ৰছিং লাইনৰ দ্বাৰা প্ৰতিনিধিত্ব কৰা হৈছিল। ই স্পষ্টতঃ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ sacred trees spirits mythology  ধৰ্মীয় প্ৰতীক আছিল, প্ৰায়ে আচৰিয়ান প্ৰাসাদত মানুহ বা ঈগলৰ মূৰৰ ডানাযুক্ত জিন, বা ৰজাৰ দ্বাৰা সকাহ দিয়া হৈছিল, আৰু বাল্টি আৰু শঙ্কুৰে আশীৰ্বাদ বা নিষিক্ত কৰা হৈছিল। Assyriologists সকলে এই প্ৰতীকৰ অৰ্থসম্পৰ্কে সহমতত উপনীত হোৱা নাই। "জীৱনৰ গছ" নামটো আধুনিক বৃত্তিৰ দ্বাৰা ইয়াৰ বাবে দায়ী কৰা হৈছে; ইয়াক Assyriologists  উৎসত ব্যৱহাৰ কৰা নহয়। দৰাচলতে, চিহ্নটোৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কোনো পাঠ্য প্ৰমাণ নাই বুলি জনা নাযায়।


প্ৰথমে আদিপুস্তক ২: ৯ আৰু ৩: ২২- ২৪ পদত এদন বাগিচাত থকা চিৰন্তন জীৱনৰ উৎস হিচাপে জীৱনৰ গছ দেখা যায়, যাৰ পৰা মানুহক বাগিচাৰ পৰা বিতাড়িত কৰাৰ সময়ত প্ৰৱেশধিকাৰ প্ৰত্যাহাৰ কৰা হয়। তাৰ পিছত বাইবেলৰ শেষ কিতাপ প্ৰকাশিত কিতাপখনত আৰু মুখ্যতঃ সেই কিতাপখনৰ শেষ অধ্যায়ত (অধ্যায় ২২) স্বৰ্গৰ নতুন বাগিচাৰ অংশ হিচাপে পুনৰ প্ৰকাশ পায়। তেতিয়া প্ৰৱেশাধিকাৰ নিষিদ্ধ নহয়, যিসকলে "তেওঁলোকৰ পোছাক ধুয়" (বা ৰজা জেমছ সংস্কৰণৰ পাঠ্য প্ৰকাৰৰ দৰে, "তেওঁলোকে তেওঁৰ আজ্ঞা পালন কৰে") "জীৱনগছৰ অধিকাৰ আছে" ।  sacred trees spirits mythology  পদত একেধৰণৰ মন্তব্য পোৱা যায়, য'ত জীৱনগছক অতিক্ৰম কৰা লোকসকলক পুৰস্কাৰ হিচাপে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হয়। প্ৰকাশিত বাক্য ২২ ৰ আৰম্ভণি হৈছে "জীৱনৰ বিশুদ্ধ পানীৰ নদী" যি "ঈশ্বৰৰ সিংহাসনৰ পৰা" আগবাঢ়ি যায়। নদীখনে জীৱনৰ দুটা গছ কঢ়িয়াই আনিছে, এটা "নদীৰ দুয়োফালে" যি "বাৰ প্ৰকাৰৰ ফল বহন কৰে" "আৰু গছৰ পাতবোৰ ৰাষ্ট্ৰসমূহৰ আৰোগ্যৰ বাবে আছিল" । বা ই হয়তো বুজাব পাৰে যে জীৱনৰ গছ হৈছে নদীৰ দুয়োফালে গজি উঠে, যেনেকৈ যোহন  ইংগিত দিব।



No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.