gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); farmers protest news today, COVID-19 may spreading them, কৃষকসকলে আজি প্ৰতিবাদৰ বাতৰি কোভিড-19-এ সেইবোৰ বিয়পাই দিব পাৰে - #Bodopress News

farmers protest news today, COVID-19 may spreading them, কৃষকসকলে আজি প্ৰতিবাদৰ বাতৰি কোভিড-19-এ সেইবোৰ বিয়পাই দিব পাৰে

 

farmers protest news today
farmers protest news today,  COVID-19 may spreading them, কৃষকসকলে আজি প্ৰতিবাদৰ বাতৰি কোভিড-19-এ সেইবোৰ বিয়পাই দিব পাৰে

Apr 08, 2021: farmers protest news todayদেশত COVID-19 ৰ ঘটনা বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও দিল্লীৰ উপকণ্ঠত চলি থকা কৃষক আন্দোলন অব্যাহত থাকিব, স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞ আৰু চৰকাৰী বিষয়াসকলৰ সতৰ্কবাণী স্বত্বেও আন্দোলনৰ জ্যেষ্ঠ নেতাসকলে জোৰ দি কৈছিল যে হাজাৰ হাজাৰ শক্তিশালী প্ৰতিবাদ এটা ভাইৰাছ চুপাৰস্প্ৰেডাৰ হ'ব পাৰে যি চাৰিখন ৰাজ্যক প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে।  


সংযুক্ত কিষাণ মৰ্চাৰ (SKM) কিছুমান নেতাই কৈছিল যে তেওঁলোকে কৃষকসকলক মুখা আদিৰ দৰে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিবলৈ ক'ব কিন্তু সিংগু, টিক্ৰি আৰু গাজীপুৰৰ প্ৰতিবাদস্থলীৰ বহুকৃষকে COVID-19 প্ৰটোকলৰ বিষয়ে অবিশ্বাস প্ৰকাশ কৰি কয় যে কৃষকসকলৰ "উচ্চ ৰোগ প্ৰতিৰোধ" আছে, আৰু ভাইৰাছটোক "চৰকাৰী ষড়যন্ত্ৰ" বুলি অভিহিত কৰে।


"কৃষকসকলৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা অধিক। যোৱা বছৰৰ পৰা আমাৰ প্ৰতিবাদত, এটাও COVID-19 ঘটনা সংঘটিত হোৱা নাই। কেৱল কৃষকসকলৰ প্ৰতিবাদক কোভিড বিপদাশংকা হিচাপে কিয় দেখা যায়? বংগ, অসম আৰু কেৰালাত অনুষ্ঠিত হোৱা গণ নিৰ্বাচনী জনসভাক লৈ কেতিয়াও প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰা নহয় কিয়?" SKMৰ এজন গুৰুত্বপূৰ্ণ সদস্য বলবীৰ সিং ৰাজেৱালে সুধিছিল।


আন্দোলনৰ আন নেতাসকলে ও কৈছিল যে মে'ত সংসদলৈ পদযাত্ৰা আৰু এপ্ৰিলত ঘাইপথ অৱৰোধ কৰাৰ দৰে অনুষ্ঠানবোৰ নিৰ্ধাৰিত সূচী অনুসৰি অব্যাহত থাকিব। ভাৰতীয় কিষাণ ইউনিয়ন (BKU) দকৌণ্ডাৰ সাধাৰণ সম্পাদক সুখদেৱ সিঙে অৱশ্যে কয় যে প্ৰতিবাদস্থলীত সামাজিক দূৰত্ব কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.