national highway 37 kaziranga ৰ বিকাশ, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিশ্ব শৰ্মা

national highway 37 kaziranga ৰ বিকাশ, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিশ্ব শৰ্মা
national highway 37 kaziranga ৰ বিকাশ, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিশ্ব শৰ্মা: ©Provided by Bodopress/Dev Nath

national highway 37 kaziranga ৰ বিকাশ, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিশ্ব শৰ্মা, অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ বিশ্ব শৰ্মাই মঙলবাৰে জখলাবন্ধাৰ পৰা বোকাখাতলৈ কাজিৰঙা ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-৩৭ অংশত প্ৰস্তাৱিত উন্নত কৰিডৰৰ পৰ্যালোচনা কৰে।

তেওঁ জনতা ভৱনৰ পৰিৱেশ আৰু বন আৰু PWD বিভাগৰ বিষয়াসকলৰ সৈতে প্ৰকল্পটোৰ পৰ্যালোচনা কৰে।

ভাৰতীয় বন্যপ্ৰাণী প্ৰতিষ্ঠানৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ আলোচনাত PWD বিভাগে প্ৰস্তুত কৰা national highway 37 kaziranga উন্নত কৰিডৰৰ প্ৰস্তাৱটোৱে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানত বন্যপ্ৰাণী সংৰক্ষণ আৰু পৰ্যটনৰ প্ৰচাৰ বৃদ্ধি কৰাৰ লক্ষ্যৰে প্ৰায় 35 কিলোমিটাৰ দৈৰ্ঘ্য সামৰি লৈছে।

প্ৰস্তাৱটো পৰ্যালোচনা কৰাৰ পিছত, মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে national highway 37 kazirangaকৰিডৰৰ সংৰেখন অনুমোদন জনায় আৰু প্ৰকল্পটো সম্পাদনৰ বাবে সকলো প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা দ্ৰুতগতিত চলাবলৈ PDW বিষয়াসকলক নিৰ্দেশ দিয়ে। তেওঁ পৰিৱেশ আৰু বন বিভাগৰ বিষয়াসকলক ডিব্ৰুগড় আৰু কাছাৰ জিলাত চিৰিয়াখানা স্থাপনৰ বাবে দ্ৰুত পদক্ষেপ ল'বলৈ আৰু আগতীয়াৰূপায়ণৰ বাবে এজন নোডেল বিষয়া নিয়োগ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

national highway 37 kaziranga পৰ্যালোচনা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ প্ৰধান সচিব সমীৰ কুমাৰ সিনহা, পৰিৱেশ আৰু বন বিভাগৰ প্ৰধান সচিব অবিনাশ যোশী, PCCF আৰু HoFF অলকা ভাৰ্গৱ, PWD (Building & NH)ৰ বিশেষ সচিব ৰাজ চক্ৰৱৰ্তী আৰু অন্যান্য জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকল বৈঠকত উপস্থিত আছিল। 

Post a Comment

Thanks for messaging us.

Previous Post Next Post

Response1