gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Voting percentage in assam in third phase is higher than the previous two, তৃতীয় পৰ্যায়ত ভোটদানৰ শতাংশ আগৰ দুটাতকৈ বেছি - #Bodopress News

Voting percentage in assam in third phase is higher than the previous two, তৃতীয় পৰ্যায়ত ভোটদানৰ শতাংশ আগৰ দুটাতকৈ বেছি

voting percentage in assam
Voting percentage in assam, in third phase is higher than the previous two, তৃতীয় পৰ্যায়ত ভোটদানৰ শতাংশ আগৰ দুটাতকৈ বেছি,

Apr 07, 2021: Voting percentage in assam মঙলবাৰে ৪০ টা সমষ্টিত অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ তৃতীয় আৰু অন্তিম পৰ্যায়ত ৭৯.২ লাখ ভোটাৰৰ আনুমানিক ৮২.৩৩ শতাংশই ভোট দান কৰিছিল যিকিছুমান অঞ্চলৰ পৰা বিক্ষিপ্ত হিংসা আৰু বিশৃঙ্খলাৰ ঘটনাৰ বাহিৰে মুখ্যতঃ শান্তিপূৰ্ণ হৈ আছিল।


পুৱা ৭ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৬ বজালৈ অনুষ্ঠিত হোৱা ভোটদানৰ শতাংশ অধিক তথ্য ৰখাৰ লগে লগে অলপ বৃদ্ধি, যুটীয়া মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়া ৰাহুল চন্দ্ৰ দাসে কয়।  উপলব্ধ তথ্য অনুসৰি, নিৰ্বাচনৰ শতাংশ ৮২.৩৩ শতাংশ বুলি অনুমান কৰা হৈছে," তেওঁ লগতে কয়।


Voting percentage in assam তৃতীয় ৰাউণ্ডত ভোটদানৰ শতাংশ আগৰ দুটাতকৈ বেছি য'ত ক্ৰমান্বয়ে ৭৯.৯৩ আৰু ৮০.৯৬ শতাংশ ভোটদান হৈছিল।


দক্ষিণ চালমাৰা জিলাত সৰ্বাধিক ভোটদান হৈছে ৮৯.৪৯ শতাংশ, তাৰ পিছত ধুবুৰীয়ে ৮৯.২০ শতাংশ আৰু বিলাসীপাৰা (৮৭.০৭ শতাংশ), চৰকাৰী তথ্যই দেখুৱাইছে।


গুৱাহাটী চহৰৰ অন্তৰ্ভুক্ত কামৰূপ মেট্ৰ'পলিটানত ৭৪.৪২ শতাংশ ভোটগ্ৰহণ অনুষ্ঠিত হয়, তাৰ পিছত ৭৭.৫১ শতাংশ আৰু বাক্সা (৭৮.২২ শতাংশ)Voting percentage in assam

তৃতীয় পৰ্যায়ত ৪০ টা সমষ্টিত ২৫ গৰাকী মহিলাকে ধৰি মুঠ ৩৩৭ গৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে।

তেওঁলোকৰ ভাগ্য ৭৯,১৯,৬৪১ জন ভোটাৰে বন্ধ কৰি দিছিল, যাৰ ভিতৰত আছিল ১১,৪০১ টা ভোটকেন্দ্ৰত ৪০,১১,৫৩৯ জন পুৰুষ, ৩৯,০৭,৯৬৩ গৰাকী মহিলা আৰু ১৩৯ জন ট্ৰেন্সজেণ্ডাৰ।


১২৬ টা সমষ্টিৰ বাবে তিনি পৰ্যায়ৰ অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনত, ৰাজ্যখনত ২৭ মাৰ্চত প্ৰথম পৰ্যায়ত ৪৭ খন আসনত ৭৯.৯৩ শতাংশ আৰু ১ এপ্ৰিলত দ্বিতীয় পৰ্যায়ত ৩৯ খন আসনত ৮০.৯৬ শতাংশ ভোটদান হৈছিল।


অৱশ্যে, আৰক্ষীয়ে হস্তক্ষেপ কৰাৰ লগে লগে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণলৈ অনা হয়, এজন নিৰ্বাচনী বিষয়াই কয়।


কেন্দ্ৰৰ ভিতৰত মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যৰ ছবি কঢ়িয়াই অনা বিজেপিৰ পত্ৰিকা বিতৰণ কৰাৰ অভিযোগত আৰক্ষীয়ে গুৱাহাটীৰ কামৰূপ একাডেমী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ভোটকেন্দ্ৰৰ পৰা কমেও দুজন লোকক আটক কৰে।


Voting percentage in assam মঙলবাৰে ভোটদান প্ৰত্যক্ষ কৰা সমষ্টিসমূহৰ বিভিন্ন অংশৰ পৰা মুঠ ১০ জন লোকক আটক কৰা হৈছে, বিষয়াসকলে কয়।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.