gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); urban naxal attack, 22 jawans casualties and 5 jawan died in Chhattisgarh, ছত্তীশগড়ত নছাল আক্ৰমণ, ২২ জন জোৱানৰ হতাহত আৰু ৫ জন জোৱানৰ মৃত্যু, - #Bodopress News

urban naxal attack, 22 jawans casualties and 5 jawan died in Chhattisgarh, ছত্তীশগড়ত নছাল আক্ৰমণ, ২২ জন জোৱানৰ হতাহত আৰু ৫ জন জোৱানৰ মৃত্যু,

urban naxal
urban naxal attack, 22 jawans casualties and 5 jawan died in Chhattisgarh, ছত্তীশগড়ত নছাল আক্ৰমণ, ২২ জন জোৱানৰ হতাহত আৰু ৫ জন জোৱানৰ মৃত্যু, Bodopress News. 


Apr 04, 2021: urban naxal attack, 22 jawans casualties and 5 jawan died in Chhattisgarh,শনিবাৰে ছত্তীশগড়ৰ বিজাপুৰ আৰু সুকমা জিলাৰ মাজৰ সীমান্তত হোৱা সংঘৰ্ষৰ পিছত কমেও ১৫ জন জোৱান সন্ধানহীন হৈ আছে, ছত্তীশগড় আৰক্ষীৰ সূত্ৰই দেওবাৰে ৰাতিপুৱা কৈছিল। তেওঁলোকে কৈছিল যে সন্ধানহীন জোৱানসকলক সন্ধান কৰিবলৈ এটা শক্তিবৃদ্ধি দলঘটনাস্থলীলৈ লৈ যোৱা হৈছে। ননস্কেলসকলৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত পাঁচজন নিৰাপত্তা কৰ্মী নিহত হৈছিল আৰু ৩০ জন আহত হৈছিল। লগতে পঢ়ক - ছত্তীশগড়: ৫ জন নিৰাপত্তা কৰ্মী শ্বহীদ, বিজাপুৰত নগল সংঘৰ্ষত কেইবাজনো আহত; জৰুৰীকালীন সভা চলি আছে 


এই সংঘৰ্ষত মৃত্যু হোৱা পাঁচজন নিৰাপত্তা কৰ্মীৰ ভিতৰত দুজনৰ মৃতদেহ এতিয়ালৈকে উদ্ধাৰ কৰা হৈছে, ছত্তীশগড় আৰক্ষীৰ সূত্ৰই কৈছিল। আহত জোৱানসকলৰ ভিতৰত ২৩ জনক বিজাপুৰ চিকিৎসালয়ত আৰু ৭ জন ৰায়পুৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হৈছে। লগতে পঢ়ক - জম্মু আৰু কাশ্মীৰ: পুলৱামাৱৰ্ক নিৰীক্ষণৰ কাকপোৰাত নিৰাপত্তা বাহিনীৰ সৈতে সংঘৰ্ষত উগ্ৰপন্থী নিহত, এগৰাকী মহিলা urban naxalৰ মৃতদেহও সংঘৰ্ষস্থলীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল, তেওঁলোকে কয়।


"2,000তকৈও অধিক সংখ্যাত নিৰাপত্তা বাহিনীৰ পৃথক যুটীয়া দলে শুক্ৰবাৰে নিশা urban naxal ৰ দুৰ্গ হিচাপে গণ্য কৰা দক্ষিণ বষ্টাৰ বনৰ বিজাপুৰ আৰু সুকমা জিলাৰ পৰা এক ডাঙৰ নছাল বিৰোধী অভিযান আৰম্ভ কৰিছিল," ৰাজ্যৰ উপ মহাপৰিদৰ্শক (নছলেক বিৰোধী অভিযান) ওপি পালে কয়।


কেন্দ্ৰীয় ৰিজাৰ্ভ আৰক্ষী বাহিনী (CRPF), ইয়াৰ অভিজাত ইউনিট কোব্ৰা (কমাণ্ডো বেটেলিয়ন ফৰ ৰিজোলিউট একচন), জিলা ৰিজাৰ্ভ গাৰ্ড (DRG) আৰু বিশেষ টাস্ক ফৰ্চ (STF) অন্তৰ্ভুক্ত আছিল।


"শনিবাৰে দুপৰী বজাত, জগৰগুণ্ডা আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ (সুকমা)ৰ অন্তৰ্গত জোনাগুদা গাওঁৰ ওচৰত urban naxalৰ PLGA(পিপলছ লিবাৰেচন গেৰিলা আৰ্মি) বেটেলিয়নৰ পৰা প্ৰেৰণ কৰা টহলদল আৰু আলট্ৰাসকলৰ মাজত সংঘৰ্ষ আৰম্ভ হয়," পালে কয়, বন্দুকযুদ্ধপ্ৰায় তিনি ঘণ্টা ধৰি চলিছিল।


এতিয়ালৈকে প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, পাঁচজন নিৰাপত্তা কৰ্মী নিহত হৈছে আৰু ৩০ জন আহত হৈছে, তেওঁ কয়।


DIGযে কয়, "শ্বহীদ কৰ্মীসকলৰ ভিতৰত এজন কোব্ৰা ইউনিটৰ আছিল আৰু দুজন কৈ চি আৰ পি এফৰ DRG আৰু 'বষ্টাৰিয়া' বেটেলিয়নৰ।"


তেওঁ কৈছিল যে আহত সাতজন কৰ্মীক বিমানৰ পৰা ৰায়পুৰলৈ লৈ যোৱা হৈছিল আৰু তাত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল আনহাতে আন ২৩ জন বিজাপুৰ জিলা চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ আছে।


তেওঁ লগতে কয়, "কিছুমান জোৱান সংঘৰ্ষৰ পিছত সন্ধানহীন হৈ থকাবুলি জনা গৈছে আৰু তেওঁলোকৰ অৱস্থান বিচাৰি বলৈ চেষ্টা চলি আছে।" "ভূমি প্ৰতিবেদন" উল্লেখ কৰি পালে দাবী কৰিছিল যে বন্দুকযুদ্ধত মাওবাদীসকলে যথেষ্ট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে।


নিৰাপত্তাকৰ্মীৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে কয় যে তেওঁলোকৰ ত্যাগ কেতিয়াও পাহৰি বনাব নোৱাৰিব। "ছত্তীশগড়ত urban naxalৰ সৈতে যুঁজ কৰোঁতে শ্বহীদ হোৱা সকলৰ পৰিয়ালৰ সৈতে মোৰ চিন্তা আছে। সাহসী শ্বহীদসকলৰ ত্যাগ কেতিয়াও পাহৰি বনানা নাযায়। আহতসকলে অতি শীঘ্ৰে সুস্থ হওঁক," মোদীয়ে এটা টুইটত কয়।


ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভুপেশ বাঘেলে ঘটনাটোৰ নিন্দা কৰিছে আৰু কৈছিল যে জোৱানসকলৰ শ্বহীদ বৃথা নহ'ব, আৰু নছলে বিৰোধী অভিযান তীব্ৰ কৰা হ'ব, এক চৰকাৰী বিবৃতিত কোৱা হৈছে।


"আমাৰ জোৱানসকলে নগলসকলৰ ওপৰত ব্যাপক ক্ষতি কৰি দৃষ্টান্তমূলক সাহস প্ৰদৰ্শন কৰিছে (এই ঘটনাত)। নগলৰ বিৰুদ্ধে অভিযান তীব্ৰ কৰা হ'ব," মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয়।  শোক প্ৰকাশ কৰি বাঘেলে বিষয়াসকলক আহত জোৱানসকলৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চিকিৎসা নিশ্চিত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে, মুক্তিত কোৱা হৈছে।


যোৱা ১০ দিনত এইটো ৰাজ্যৰ দ্বিতীয় মুখ্য ননক্ষল ঘটনা আছিল।


২৩ মাৰ্চত, নাৰায়ণপুৰ জিলাৰ IEDৰ সৈতে নিৰাপত্তা কৰ্মীসকলক লৈ নগলসকলে এখন বাছ উৰুৱাই দিয়াত পাঁচজন DRG কৰ্মী নিহত হয়।যোৱা বছৰৰ ২১ মাৰ্চত, সুকমা জিলাৰ মিংপা অঞ্চলত urban naxalৰ Ambush DRGৰ ১২ জনসহ ১৭ জন নিৰাপত্তা কৰ্মী নিহত হৈছিল।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.