gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Polling percentage in assam, অসমত নিম্ন শতাংশ দ্বিতীয় পৰ্যায় ভোটগ্ৰহণ - Bodonews.info

Polling percentage in assam, অসমত নিম্ন শতাংশ দ্বিতীয় পৰ্যায় ভোটগ্ৰহণ

Polling percentage in assam
Polling percentage in assam, অসমত নিম্ন শতাংশ দ্বিতীয় পৰ্যায় ভোটগ্ৰহণ , Bodopress News.

 01 Apr 2021: Polling percentage in assam, সময় 12.45, পশ্চিম বংগত 37.42% ভোটদান, অসম 27.45% দেখা যায়. পুৱা ১০ বজাত, বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত বৃহস্পতিবাৰে অসমত ১০.৫১ শতাংশ ভোটদান শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে। আজি ভোটদান কৰা ১৪ খন জিলাৰ ভিতৰত কাৰ্বি আংলঙে সৰ্বাধিক ১৫.৯৩ শতাংশ ভোটদান পঞ্জীয়ন কৰিছে আনহাতে, মৰিগাওঁয়ে মাত্ৰ ৬.৩৯ শতাংশ হে পৰিচালনা কৰিব পাৰে।  টংলাৰ চামোৱাপাৰা আৰু হাহেনি গাওঁখনে  মাত্ৰ ৬.৩৯ শতাংশ পৰিচালনা কৰিব পাৰে।


 নিৰ্বাচন আয়োগৰ মতে polling percentage in assam, বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত বৃহস্পতিবাৰে পুৱা ৯.১৫ বজাত অসমত ৭.৭৫ শতাংশ ভোটদান শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে।

 

আজি ভোটদান কৰা ১৪ খন জিলাৰ ভিতৰত polling percentage in assam বোকাজনে সৰ্বাধিক ভোটদান ১৪.২৫ শতাংশ ত পঞ্জীয়ন কৰিছে। আনহাতে Darrang ৬.২৯ শতাংশ পৰিচালনা কৰিব পাৰে। মৰিগাওঁ, আৰু ৰঙীয়াই এতিয়াও ভোটদানৰ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰিব পৰা নাই।


এই পৰ্যায়ত ২৬ জন মহিলাকে ধৰি মুঠ ৩৪৫ জন প্ৰাৰ্থী নিৰ্বাচনত আছে, যাৰ বাবে গধুৰ নিৰাপত্তা আৰু কঠোৰ COVID-19 নিৰ্দেশনাৰ মাজত দিনৰ ৭ বজাৰ পৰা ৬ বজালৈ অনুষ্ঠিত হ'ব। শাসকীয় বিজেপিয়ে ৩৪ খন আসনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি আছে, আনহাতে ইয়াৰ সহযোগী আছোম গণ সমিতি (অগপ) আৰু ইউনাইটেড পিপ'লছ পাৰ্টি লিবাৰেল (UPPL) ক্ৰমান্ান্বিত ছয় আৰু তিনিখন আসনত যুঁজি আছে।


পাথাৰকাণ্ডী আৰু আলগাপুৰত বিজেপি আৰু অগপৰ মাজত "বন্ধুত্বপূৰ্ণ প্ৰতিযোগিতা" আছে, আনহাতে বিজেপি মাজবাট আৰু কলাইগাওঁত ইউ পি পি এলৰ সৈতে একেধৰণৰ যুঁজত জড়িত হৈ আছে।


গ্ৰেণ্ড এলায়েন্সৰ কংগ্ৰেছে ২৮ খন আসন, এআইইউডিএফসাত আৰু বোডোলেণ্ড পিপ'লছ ফ্ৰণ্ট (বিপিএফ) চাৰিখন আসনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি আছে। নৱগঠিত অসম জাতিয়া সমিতিয়ে ১৯ খন আসনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি আছে। ২৫ টা সমষ্টিত এনডিএ আৰু গ্ৰেণ্ড এলায়েন্সৰ মাজত প্ৰত্যক্ষ প্ৰতিদ্বন্দিতা আছে, আনহাতে বাকীসকলে ত্ৰিকোণীয়া যুঁজ ৰখাহৈছে।


বিজেপি মন্ত্ৰী পৰিমল সুকলাবাইদ্য ধোলাইত কংগ্ৰেছৰ কামাখ্যা প্ৰসাদ মালাৰ সৈতে পোনপটীয়া প্ৰতিদ্বন্দিতাত আছে, আনহাতে বিজেপিৰ উপ অধ্যক্ষ আমিনুল হক লস্কৰে চনাইত এআইইউডিএফৰ কৰিম উদ্দিন বাৰবুইয়ানৰ সৈতে পোনপটীয়া প্ৰতিদ্বন্দিতাত আছে। মন্ত্ৰী পিজুশ হাজাৰিকা ক'লে জাগীৰোডৰ পৰা কংগ্ৰেছৰ স্বপন কুমাৰ মণ্ডল আৰু এজেপিৰ বুবুল দাচৰ সৈতে ত্ৰিকোণীয়া প্ৰতিযোগিতাত আৱদ্ধ হৈ আছে, আৰু তেওঁৰ কেবিনেট সহকৰ্মী ভবেশ কলিতাই ৰঙিয়া সমষ্টিত এজেপিৰ বাবুল চাহাৰীয়াৰ সৈতে পোনপটীয়া যুঁজত আছে।


ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ বিশ্বজিত দৈমাৰীয়ে পানেৰীত বিপিএফৰ কৰুণা কান্ত স্ৱাৰগাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ কৰি আছে, আনহাতে এআইইউডিএফৰ চিৰাজুদ্দিন আজিমল, এজন প্ৰাক্তন সাংসদ আৰু বিধায়ক, যমুনামুখৰ অগপৰ সদিকুল্লাহ ভূয়ানৰ বিৰুদ্ধে নিৰ্বাচনত যুঁজি আছে।


কাটিগোৰাৰ পৰা বিজেপিৰ টিকটত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰা প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ মন্ত্ৰী গৌতম ৰয়ে তেওঁৰ প্ৰাক্তন দলৰ সহকৰ্মী খাললিলুদ্দিন মজুমদাৰৰ সৈতে পোনপটীয়া যুঁজত আছে। গৌতমৰ পুতেক ৰাহুল ৰয়ে, এজন স্বতন্ত্ৰ হিচাপে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ মন্ত্ৰী অজিত সিং আৰু উধৰবণ্ডৰ বিজেপিবিধায়ক মিহিৰ কান্তি শ্বোমৰ সৈতে ত্ৰিকোণীয়া প্ৰতিদ্বন্দিতা ত আছে। গৌতম ৰয়ৰ বহাৰী ডেইজি ৰয়েও আলগাপুৰৰ পৰা স্বতন্ত্ৰ হিচাপে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি আছে য'ত অগপৰ আফতাবুদ্দিন লস্কৰ আৰু বিজেপিৰ মুন স্বৰ্গনাকাৰে 'বন্ধুত্বপূৰ্ণ প্ৰতিযোগিতা'ত এআইইউডিএফৰ বৰ্তমানৰ বিধায়ক নিজামুদ্দিন চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ কৰিব।


চিলছৰত, বৰ্তমানৰ বিজেপি বিধায়ক দিলীপ পল, এতিয়া দলৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰা হৈছে, এজন স্বতন্ত্ৰ হিচাপে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰি আছে আৰু বিজেপিৰ দিপায়ান চক্ৰৱৰ্তী আৰু কংগ্ৰেছৰ তামাল কান্তি বানিকৰ সৈতে প্ৰতিযোগিতাত বন্ধ হৈ আছে। আন এজন বিজেপি মন্ত্ৰী সুম ৰংহাং, টিকট অস্বীকাৰ কৰাৰ পিছত কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিছিল আৰু দিফুত বিজেপিৰ বিদ্য চিং এংগলেংৰ বিৰুদ্ধে পোনপটীয়া যুঁজত বন্ধ হৈ আছে।


দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ বাবে ৩১০ টা কোম্পানীৰ বাহিনী মোতায়েন কৰাৰ সৈতে কঠোৰ নিৰাপত্তাৰ মাজত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি এজন বিষয়াই কয়। বৰাক উপত্যকা, পাহাৰ জিলা আৰু মধ্য আৰু নিম্ন অসমৰ কিছু অংশৰ ১৩ খন জিলাৰ সকলো সমষ্টিত গুৰুত্বপূৰ্ণ অঞ্চলত কঠোৰ নিৰীক্ষণৰ সৈতে দুপইচঘীয়া টহল চলাই আছে।


মুঠ ৭৩,৪৪,৬৩১ জন ভোটাৰে ৩৪৫ জন প্ৰাৰ্থীৰ ভাগ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিব। ইয়াৰে ৩৭,৩৪,৫৩৭ জন পুৰুষ আৰু ৩৬,০৯,৯৫৯ জন মহিলা, আনহাতে ১৩৫ জন তৃতীয় লিংগ ভোটাৰ। ৫,৭৭৪ টা চৌহদত মুঠ ১০,৫৯২ টা ভোটকেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হৈছে। ৫৫৬ টা ভোটকেন্দ্ৰ আছে য'ত কেৱল মহিলা বিষয়ানিয়োগ কৰা হ'ব, আনহাতে ১১৭ টা মডেল ভোটকেন্দ্ৰ আছে।


ৱেবকাষ্টিং সুবিধা ৫,৩১৫ টা ভোটকেন্দ্ৰত উপলব্ধ হ'ব। দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ বাবে মুঠ ৪২,৩৬৮ জন ভোটগ্ৰহণ কৰ্মী মোতায়েন কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ ভিতৰত, ১,৫১৬ জন মঙলবাৰে দূৰৱৰ্তী স্থানত স্থাপন কৰা ভোটকেন্দ্ৰত উপনীত হ'বলৈ ৰাওনা হৈছিল, বিশেষকৈ ডিমা হাচাও, কাৰ্বি আংলং আৰু পশ্চিম কাৰ্বি আংলং ৰ তিনিখন পাহাৰীয়া জিলাত, চৰকাৰী সূত্ৰই কয়।


80 বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ 21,281 জন লোক আৰু 5,407 জন বিকলাঙ্গ ব্যক্তিক ডাক বেলট জাৰী কৰা হৈছে। ইলেক্ট্ৰনিকভাৱে সংক্ৰমিত ডাক বেলট চিষ্টেম (ইটিপিবিএছ)ৰ জৰিয়তে মুঠ ১৭,১৬৪ জন ভোটাৰ জাৰী কৰা হৈছে।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

मुख्यमंत्री हिमंत बिस्वा सरमा ने हाथियों कि झुंडकी मौत को जांच केआदेश

elephant died recently, मुख्यमंत्री हिमंत बिस्वा सरमा ने हाथियों कि झुंडकी मौत को जांच केआदेश (File Photo): ©Provided by Bodopress/Kara...

Powered by Blogger.