gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Mohilary has requested for strict action against SP, who attack on Pramila Rani Brahma house. crackdown rating - #Bodopress News

Mohilary has requested for strict action against SP, who attack on Pramila Rani Brahma house. crackdown rating

Apr 06, 2021Mohilary has requested for strict action against SP, who attack on Pramila Rani Brahma house. প্ৰমীলা ৰাণী ব্ৰহ্মৰ ঘৰত আক্ৰমণ কৰা এছপিৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ বাবে মোহিলাৰীয়ে অনুৰোধ জনাইছে। 


crackdown by assam police
Mohilary has requested for strict action against SP, who attack on Pramila Rani Brahma house. crackdown rating

খবৰ অনুসৰি কোকৰাঝাৰ পূবৰ বৰ্তমানৰ মন্ত্ৰী তথা বড়োলেণ্ড পিপলছ ফ্ৰণ্টৰ (BPF) প্ৰাৰ্থী প্ৰমীলা ৰাণী ব্ৰহ্মৰ বাসগৃহত দেওবাৰে নিশা "তাত জনসমাগম হোৱাৰ তথ্যৰ ওপৰত কাম কৰি", ৬ এপ্ৰিলৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কাৰ্যকৰী হোৱা আদৰ্শ আচৰণ বিধি (MCC) উলংঘা কৰি এক 'crackdown'  ratingআৰম্ভ কৰা হৈছিল।


ব্ৰহ্মাৰ বাসগৃহত সংঘটিত 'অভিযান'ৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি BPFৰ মুৰব্বী হাগ্ৰামা মোহিলাৰীয়ে কয়, "কোকৰাঝাৰৰ আৰক্ষী অধীক্ষকৰ বৰ্বৰ কাৰ্য্যক মই তীব্ৰ গৰিহণা দিছো যিয়ে আমাৰ ৩০ কোকৰাঝাৰ পূব LACৰ প্ৰাৰ্থী প্ৰমীলা ৰাণী ব্ৰহ্মৰ বাসগৃহত আক্ৰমণ কৰিছে।"'crackdown rating'


"আমি ভাৰতীয় নিৰ্বাচন আয়োগক (ECI) মুক্ত আৰু নিৰপেক্ষ নিৰ্বাচনৰ বাবে SPৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা ল'বলৈ অনুৰোধ জনাইছো। হতাশ BJP-UPPL তেওঁলোকৰ ৰাজনৈতিক লাভৰ বাবে আৰক্ষীৰ ক্ষমতা ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিছে। কিন্তু, পৃথিৱীৰ কোনো শক্তিয়ে আমাৰ নাগৰিকসকলক গণতান্ত্ৰিকভাৱে এই চৰকাৰক উৎখাত কৰাত বাধা দিব নোৱাৰে," মোহিলাৰীয়ে কয়।


বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে বৰ্তমানৰ BJPয়ে BPFৰ সৈতে সম্পৰ্ক ছিন্ন কৰিছিল। পৰৱৰ্তী সময়ত, BPF কংগ্ৰেছ নেতৃত্বাধীন মহাজোতৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰে।


সোমবাৰে সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি সমাজ কল্যাণ আৰু মাটি সংৰক্ষণ মন্ত্ৰী ব্ৰহ্মাই অভিযোগ কৰে যে তেওঁৰ ঘৰৰ ওপৰত কৰা "অভিযান" ৰাজনৈতিক বিৰোধীসকলৰ দ্বাৰা ৰচনা কৰা এক "ষড়যন্ত্ৰ" আৰু আৰক্ষীয়ে কেৱল উচ্চ কৰ্তৃপক্ষৰ নিৰ্দেশত হে কাম কৰি আছে।


মোহিলাৰীয়ে দেওবাৰে মাজনিশা দেবৰগাঁৱত দুৰ্বৃত্তৰ দ্বাৰা BPF পৰিচালনা সমিতিৰ কাৰ্যালয় জ্বলাই দিয়াক গৰিহণা দিছিল।


"হতাশ দুৰ্বৃত্তই তেওঁলোকৰ ৰাজনৈতিক লাভৰ বাবে ক্ষমতা ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিছে। কিন্তু, পৃথিৱীৰ কোনো শক্তিয়ে আমাৰ নাগৰিকসকলক BPF বাছনি কৰাত বাধা দিব নোৱাৰে। মই আমাৰ দলৰ সদস্য সকল আৰু BTADৰ সকলো নাগৰিকক শান্ত হৈ থাকিবলৈ আৰু সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষক বিষয়বোৰ চম্ভালিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো," মোহিলাৰীয়ে তেওঁৰ ফেচবুক পৃষ্ঠাত লিখিছিল।


তেওঁ লগতে কয়, "BTADৰ নাগৰিকসকলৰ ওপৰত মোৰ সম্পূৰ্ণ বিশ্বাস আছে যে তেওঁলোকে ক্ষমতাত থকা এনে দুৰ্বৃত্তক উৎখাত কৰিবলৈ ভোট প্ৰয়োগ কৰি এনে সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপক গৰিহণা দিব।"




No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.