gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); ECI ordered re-polling at four polling stations in Assam. ECIয়ে অসমৰ চাৰিটা ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিছে। - Bodonews.info

ECI ordered re-polling at four polling stations in Assam. ECIয়ে অসমৰ চাৰিটা ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিছে।

re-polling meaning
ECI ordered re-polling at four polling stations in Assam. ECIয়ে অসমৰ চাৰিটা ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিছে। 


Apr 10, 2021ECI ordered re-polling at four polling stations in Assam. ECIয়ে অসমৰ চাৰিটা ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিছে। ভাৰতৰ নিৰ্বাচন আয়োগে শনিবাৰে অসমৰ চাৰিটা ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিছে ECI ordered re-polling। ২০ এপ্ৰিলত ৰতবাৰী, সোনাই আৰু হাফলং সমষ্টিৰ ভোটকেন্দ্ৰসমূহত পুনৰ ভোটগ্ৰহণ re-polling অনুষ্ঠিত হ'ব, ECIয়ে অসমৰ মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়ালৈ সম্বোধন কৰা এখন পত্ৰত কয়। "আয়োগে বাতিল ঘোষণা কৰে, ১ এপ্ৰিলত এই ভোটকেন্দ্ৰসমূহত ভোট দান কৰা হয়," ইয়াত কোৱা হৈছে।


তিনিওটা সমষ্টিতে ১ এপ্ৰিলত অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হৈছিল।


ECIৰ নিৰ্দেশত কোৱা হৈছে, ইন্দিৰা এমভি স্কুলত ১৪৯ নম্বৰৰ ৰাতাবাৰী (SC) ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণ re-polling অনুষ্ঠিত হ'ব, BJP প্ৰাৰ্থীৰ পত্নীৰ এখন গাড়ীত ইলেক্ট্ৰনিক ভোটিং মেচিন (EVM) পোৱাৰ পিছত  এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে  ।


কৰিমগঞ্জ জিলাৰ উপায়ুক্ত আৰু ৰিটাৰ্ণিং বিষয়াই BJP প্ৰাৰ্থী তথা বৰ্তমানৰ বিধায়ক কৃষ্ণেন্দু পলৰ পত্নীৰ মালিকানাধীন এখন বাহনত কিয় এটা ভোটগ্ৰহণ দলে এটা ভোটগ্ৰহণ EVM কঢ়িয়াই আনিছিল সেই সন্দৰ্ভত সোধা-পোছা কৰিবলৈ দণ্ডাধীশ তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিছিল।


হাফলং বিধানসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত ১০৭(A)-খোথলিৰ এলপি স্কুলৰ এটা সহায়ক ভোটকেন্দ্ৰত ১৭১ টা ভোট দান কৰা হৈছিল যদিও ৯০ জন লোকে ভোটাধিকাৰ সাব্যস্ত কৰিবলৈ যোগ্য আছিল।


Presiding Officers আৰু প্ৰথম ভোটগ্ৰহণ বিষয়াই তেওঁলোকৰ বিবৃতিত স্বীকাৰ কৰিছিল যে তেওঁলোকে ১০৭-মোল্ডাম এলপি স্কুলৰ মুখ্য ভোটকেন্দ্ৰত পঞ্জীয়ন কৰা ভোটাৰসকলক সহায়ক ভোটকেন্দ্ৰত ভোট দান কৰিবলৈ অনুমতি দিছিল।


সোণাই সমষ্টি৪৬৩- মধ্য ধনেহোৰী এলপি স্কুলৰ ভোটকেন্দ্ৰত পুনৰ ভোটগ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে য'ত গুলীচালনাৰ ঘটনাত কমেও তিনিজন লোক আহত হৈছিল, যাৰ পিছত ৰাজ্যখনৰ উপাধ্যক্ষ তথা BJP প্ৰাৰ্থী আমিনুল হক লস্কৰক আৰক্ষীয়ে সোধা-পোছা কৰিছিল আৰু তেওঁৰ সৈতে সংলগ্ন পাঁচজন আৰক্ষী কৰ্মীক নিলম্বন কৰা হৈছিল।

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

sports themes songs 2021(Official Music Video) ABYSA Welcome

sports songs and  sports themes  2021(Official Music Video) ABYSA Welcome: ©Provided by Bodopress May 13, 2021 : A Hit Bodo Music Song ...

Powered by Blogger.