gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); breaking news in india: 24 soldiers were killed in an clashes with the naxalists at Bijapur-Sukma in Chhattisgarh on Saturday. শনিবাৰে ছত্তীশগড়ৰ বিজাপুৰ-সুকমাত naxalবাদীৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত ২৪ জন সৈনিক নিহত হৈছে। - #Bodopress News

breaking news in india: 24 soldiers were killed in an clashes with the naxalists at Bijapur-Sukma in Chhattisgarh on Saturday. শনিবাৰে ছত্তীশগড়ৰ বিজাপুৰ-সুকমাত naxalবাদীৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত ২৪ জন সৈনিক নিহত হৈছে।

breaking news india
breaking news in india: 24 soldiers were killed in an clashes with the naxalists at Bijapur-Sukma in Chhattisgarh on Saturday. শনিবাৰে ছত্তীশগড়ৰ বিজাপুৰ-সুকমাত naxalবাদীৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত ২৪ জন সৈনিক নিহত হৈছে। Bodopress News,

Apr 04, 2021: latest news today india, শনিবাৰে ছত্তীশগড়ৰ বিজাপুৰ-সুকমাত naxalবাদীৰ সৈতে হোৱা সংঘৰ্ষত ২৪ জন সৈনিক নিহত হৈছে। শ্বহীদ সৈনিকসকলৰ মৃতদেহ গাওঁখনৰ ওচৰত আৰু অৰণ্যত পোৱা গৈছে, যাৰ ভিতৰত দুটা মৃতদেহ আঁতৰৱা হৈছে আৰু ২০ টা মৃতদেহ এতিয়াও দৃশ্যত আছে। সংঘৰ্ষৰ ঘটনাৰ পিছত, naxalসকলে নিৰাপত্তা বাহিনীৰ অস্ত্ৰ, জোতা আৰু কাপোৰ লৈ গৈছে। ইয়াৰ আগতে শনিবাৰে, আৰক্ষীয়ে ৫ জন সৈনিকৰ শ্বহীদ হোৱা টো নিশ্চিত কৰে আৰু ২১ জন জোৱান সন্ধানহীন বুলি কোৱা হৈছিল। সৈনিকসকলৰ শ্বহীদহোৱাত শোক প্ৰকাশ কৰি গৃহমন্ত্ৰী শ্ৰী যুৱত শ্বাহে ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সৈতে কথা পাতিছে। ANI.য়ে এই ডাঙৰ প্ৰকাশ কৰিছে...


breaking news in india, ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দে নিৰাপত্তা কৰ্মীৰ শ্বহীদ হোৱাৰ এই মহান ঘটনাত দুখ প্ৰকাশ কৰিছে আৰু নিৰাপত্তা কৰ্মীৰ পৰিয়ালক দুখ বহন কৰাৰ ক্ষমতা দিবলৈ ঈশ্বৰৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰিছে। ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে কৈছে যে এই দুখৰ সময়ত সমগ্ৰ দেশ ইয়াৰ সৈনিকসকলৰ পৰিয়ালৰ সৈতে আছে।


 

নিৰাপত্তা বাহিনীয়ে জোনাগুদাৰ পাহাৰত মাওবাদীৰ শিবিৰ বিষয়ে তথ্য পাবলৈ দিয়ক আৰু তাৰ পিছত শুক্ৰবাৰে নিশা বিজাপুৰ আৰু সুকমা জিলাৰ কেন্দ্ৰীয় ৰিজাৰ্ভ আৰক্ষী বাহিনীৰ কোব্ৰা বেটেলিয়ন, DRG আৰু STFৰ এটা যুটীয়া দলক naxal বিৰোধী অভিযানৰ অংশ হিচাপে দুই হাজাৰ দিয়া হৈছিল। সৈনিকসকলক প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল।


breaking news today  in india, শনিবাৰে নক্সবাদীসকলে তাৰৰেম অঞ্চলৰ জোনাগুদা পাহাৰৰ ওচৰত নিৰাপত্তা বাহিনীৰ ৭০০ জন সৈন্যক ঘেৰাও কৰে আৰু তিনিপক্ষৰ পৰা গুলীচালনা আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ পিছত, নিৰাপত্তা বাহিনী আৰু ননক্ষত্ৰীসকলৰ মাজত তিনি ঘণ্টাৰ সংঘৰ্ষত ১৫ জন সকলে নিহত হয়। ইয়াত, প্ৰথমে জনা গৈছিল যে পাঁচজন সৈনিক শ্বহীদ হৈছে আৰু ২১ জন সৈনিক সন্ধানহীন আৰু ৩১ জনতকৈও অধিক আহত সৈনিকচিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ আছে। ইয়াৰ পিছত, ২২ জন সৈনিকৰ শ্বহীদ হোৱাৰ বিষয়টো জানিব পাৰিলে। 


ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দ, প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী, গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ আৰু ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভূপেশ বাঘেলেও এই ঘটনাত শোক প্ৰকাশ কৰিছে। মুখ্যমন্ত্ৰী বাঘেলে এই সন্ধিয়া ঘটনাস্থলীপৰিদৰ্শন কৰিব। লগতে পঢ়ক - ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দ, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে সুমিত্ৰ চেটাৰ্জীৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰে, গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহেও মনত ৰাখিছে ।  breaking news in india

No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল।

Mumbai lockdown: mumbai lockdown news. লোকমান্য তিলক টাৰ্মিনাসত (LTT) প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকৰ এক বিশাল ভিৰ মুম্বাইত উপস্থিত হৈছিল। Apr 1...

Powered by Blogger.