gtag('config', 'G-W90YVE8KS9'); Assam assembly election 2021 opinion poll, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন ২০২১ জনমত জৰীপ - Bodonews.info

Assam assembly election 2021 opinion poll, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন ২০২১ জনমত জৰীপ

assam constituency election
Assam assembly election 2021 opinion poll, অসম বিধানসভা নিৰ্বাচন ২০২১ জনমত জৰীপ
Apr 10, 2021: Assam assembly election 2021 opinion poll, অসম সমষ্টি নিৰ্বাচন  দেশৰ ৰাজনীতি আৰু শাসনৰ ক্ষেত্ৰত অসম ৰাজ্য ভাৰতৰ এক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰাজ্য। ৰাজ্য হোৱাৰ প্ৰথম দিনাৰ পৰাই অসমৰ দেশৰ ৰাজনীতিত প্ৰভাৱ পৰিছিল, আৰু ইয়াৰ বাবে ই সদায় বাতৰিত আছিল। ৰাজ্যখনৰ নিজা চৰকাৰ আছে, যি হৈছে ভাৰত চৰকাৰৰ অধীনত, ৰাজ্যখন চলায়, আৰু অসমৰ প্ৰতিটো উন্নয়নমূলক কাৰ্যৰ বাবে দায়বদ্ধ। এইটো এটা কাৰণ যে ৰাজ্যখনে সময়ে সময়ে নিৰ্বাচন আয়োজন কৰিব লাগিব আৰু এখন নতুন চৰকাৰ বাছনি কৰিব লাগিব বা যোৱা ৫ বছৰ ধৰি ৰাজ্য খন চলাই থকা চৰকাৰখন ৰাখিব লাগিব।


অসমৰ নিৰ্বাচন ভাৰতীয় সংবিধানৰ নিয়মৰ অধীনত অনুষ্ঠিত কৰা হয়, আৰু সেয়েহে এই ব্যৱস্থাৰ বাবে দেশৰ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ পৰা সঠিক পদক্ষেপৰ প্ৰয়োজন। ৰাজ্যখনত মুঠ ১২৬ টা সমষ্টি আছে। অসমৰ ৰাজনৈতিক দলসমূহে নিৰ্বাচনত তেওঁলোকৰ প্ৰাৰ্থীসকলক আসনত ৰাখিছিল। ফলাফলৰ ক্ষেত্ৰত BJP হৈছে অসমৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ৰাজনৈতিক দল, আৰু ই যোৱা  বছৰত  নিৰ্বাচনত জয়ী হৈছে। অসমত আন ৰাজনৈতিক দলেও তেওঁলোকৰ প্ৰাৰ্থীসকলক নিৰ্বাচনত ৰাখিছে, ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন সমষ্টিত। অৱশ্যে, যোৱা নিৰ্বাচনত BJP নিশ্চিতভাৱে জয়ী হৈছিল। অসমে লোকসভালৈ ১৪ জন সাংসদ প্ৰেৰণ কৰে। assam assembly election 2021 opinion poll. 



No comments:

Ads

Recent Popular Uploaded

मुख्यमंत्री हिमंत बिस्वा सरमा ने हाथियों कि झुंडकी मौत को जांच केआदेश

elephant died recently, मुख्यमंत्री हिमंत बिस्वा सरमा ने हाथियों कि झुंडकी मौत को जांच केआदेश (File Photo): ©Provided by Bodopress/Kara...

Powered by Blogger.